پیش بینی قیمت طلا و سکه 8 دی 1401همراه چارت تکنیکال

روند قیمت دلار امروز هم افزایشی بود و معامله‌گران حرفه‌ای فعلا دست از فعالیت در بازار ارز شسته‌اند.پیش بینی قیمت طلا و سکه 8 دی 1401همراه چارت تکنیکال را در این مقاله می خوانید.

 

پیش بینی قیمت دلار
پیش بینی قیمت دلار همراه با چارت تکنیکال

به گزارش  بورس آپدیت،قیمت دلار بدون توقف در کانالهای بالای قیمتی در حال پیشروی است. این اسکناس امریکایی حتی در روزهای تعطیل نیز با معاملات غیرمجاز فردایی سیگنال افزایش قیمت به بازار معاملات تهران می‌دهد.

قیمت دلار در نخستین هفته دی ماه ۱۴۰۱ با ورود به محدوده ۴۰ هزار تومانی، شروع به رکوردشکنی کرد و در روزهای بعد هر روز یک کانال پیشروی داشت. این اسکناس امریکایی که در هفته‌ها و ماه‌های گذشته با روند صعودی پلکانی به صورت آهسته و پیوسته گران می‌شد، در هفته جاری همانند قیمت سکه، پرش‌های قیمتی داشت و مدام در حال غافلگیری معامله‌گران است.

هر چند شاید واژه غافلگیری تعبیر درستی برای روند رشد قیمت دلار نباشد، زیرا این افزایش قیمت از ابتدای امسال یا به عبارت دقیق‌تر از یک سال و ۹ ماه پیش از سوی کارشناسان و تحلیلگران بازارهای مالی هشدار داده شده بود.

از برآیند بازار امروز می‌توان نتیجه گرفت که تمایل معامله‌گران حرفه‌ای به خرید و فروش فعلا فروکش کرد. نهاد بازارساز به بازیگر فعال بازار تبدیل شده است و مردم هراسان در حال خرید هستند.

درهم؛ ۱۲ هزار تومانی شد

امروز قیمت دلار توافقی و دلار متشکل در محدوده ۳۷ هزار تومان نرخ‌گذاری شد، در حالی‌که بیش از ۲ هفته است که این قیمت‌ها در نیمه نخست کانال ۳۶ هزار تومانی نوسان دارد.

به نظر می‌رسد نهاد پولی کشور درصدد نزدیک کردن فاصله قیمت‌ دلار دولتی و بازار آزاد است. هر چند در روزهای گذشته این گمانه وجود داشت که دلار در بازار آزاد مهار شود و به نرخ‌های دولتی نزدیک شود، اما امروز این روند به صورت معکوس اتفاق افتاد.

قیمت دلار توافقی از سوی بانک مرکزی ۳۷ هزار و ۱۱۶ تومان و دلار بازار متشکل با قیمت ۳۷ هزار تومان اعلام شد. بازارهای موازی نیز روند صعودی دارند و دلار هرات در محدوده ۴۲ هزار تومانی معامله می‌شود. امروز در آخرین معامله نقدی این ارز با قیمت مشخص ۴۲ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد.

قیمت دلار سلیمانیه نیز گران شد. در معاملات فردایی قیمت دلار سلیمانیه در محدوده ۴۳ هزار تومانی قرار دارد و سیگنال افزایشی به دلار تهران را می‌دهد.

درهم امارات نیز امروز به کانال ۱۲ هزار تومانی ورود کرد و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۲ هزار و ۴۰ تومان معامله شد. دلار تهران اما در بازار معاملات غیررسمی پرچمدار سایر بازارهاست.

مدیریت بازار ارز به شیوه عربی!

روزنامه کیهان در گزارشی به دولت تاکید کرده که برای مدیریت بازار ارز از سیاست دولت مصر بهره‌گیری کند. در مصر، همه کسانی که خارج از بانک‌های مورد تائید یا مؤسساتی که دارای مجوز هستند، معامله ارزی کنند به حبس سه تا ۱۰ سال و جزای یک تا پنج میلیون پوند محکوم می‌شوند.

مصر در پایان هفته گذشته نرخ بهره را سه درصد افزایش داد و همزمان سیاست انقباض پولی دولت برای کنترل قیمت دلار و تورم با راهکارهای سنتی ادامه دارد. به‌خصوص که افزایش قیمت دلار در این کشور موجب اختلال در سرمایه‌گذاری و کار در کارخانه‌ها و شرکت‌ها شده و کشور را برای مدت نامعلومی وارد وضعیت رکود تورمی کرده است.

بانک مرکزی در ابتدای هفته جاری به طور رسمی افزایش نرخ بهره بانکی را در قالب فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار با نرخ سود ۲۳ درصدی کلید زد و در همان روز به شبکه بانکی کشور برای اجرا ابلاغ کرد.

به نظر می‌رسد این اقدام با امید به عدم تمایل مردم برای خرید ارز، سکه و طلا و سرازیر شدن دارایی آن‌ها به جای بازارهای مذکور به بانک‌ها صورت گرفته است. شاید در روزهای آینده نیز بازار ارز، فضای انتظامی شدیدتری را به خود ببیند و سیاست مصری رفته رفته بر بازار حاکم شود.

گمانه‌زنی‌های فراوانی از سوی معامله‌گران مبنی بر کسب سود از قله‌نوردی قیمت دلار از سوی بازارساز مطرح است. به نظر می‌رسد با سیگنال‌های کاهشی نظیر سفر گروسی به تهران و پایان تعطیلات ژانویه که به بازار مخابره می‌شود، بهتر است با احتیاط بیشتری دست به معامله در بازار ارز بزنیم.

توصیه حرفه‌ای‌های بازار برای مردم این است: «وقتی همه تمایل به خرید دارند تماشاگر باشید.»

 

این مطلب را نیز ببینید

اولین فروش فوق العاده ایران خودرو سال 1401

اولین فروش فوق العاده ایران خودرو در سال 1401+مشخصات کامل و قیمت محصولات

فروش فوق العاده ایران خودرو ۱۴۰۱+ سایت ثبت نام قرعه کشی جدید، قیمت محصولات مرحله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *