سخنگوی دولت:دولت از تداوم شادابی و نشاط بورس غفلت نخواهد کرد

«علی ربیعی» بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری با رسانه‌ها در ساختمان ریاست جمهوری برگزار شد، اظهارداشت:دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری ادامه داد: کار خوب بانک مرکزی می‌تواند راه گشا باشد که بازرگانان ما می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کالاها به کشور وارد بشود. در غیر این صورت دولت تصمیمات دیگری اتخاذ نمی‌کند بحث دیگری که مطرح بود عرضه سهام بود شادابی بورس در هر جلسه دولت مورد بحث قرار میگیرد و تداوم شادابی و نشاط در بورس موضوعی است که دولت از آن غفلت نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آموزشی بورس آپدیت و به نقل از ایرنا وی با بیان اینکه بهترین راه برای هدایت نقدینگی  بورس است، اظهارداشت: این هم نوعی سودآوری برای افرادی است که در بورس مشارکت می‌کنند و هم یک نگاه ملی است که کمک می‌کند ما از محل عرضه سهام منابعی که از نقدیندگی مردم جمع آوری می‌شود این منابع مجدد در چرخه سرمایه گذاری‌های جدید قرار بگیرد و بتواند در سال جهش تولید به جهش تولید کمک کند و هم اشتغال به جود بیاورد یعنی رفتن پول به سمت مسکن به سمت سکه و ارز بجز آثار منفی و نابودی که برای اقتصاد کشور می‌گذارد چیز دیگری به ارمغان نمی آورد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه رفتن پول به بازار سرمایه به رشد کشور کمک می‌کند، گفت: وزیر امور اقتصاد و دارایی گزارشی از صندوق‌هایی اعلام کرد که قرار است واگذار شوند. یکی از این بنگاه‌ها ایمیدرو است و چند بنگاه بزرگ، بیمه و بانک در این فهرست هستند.  صندوق‌ها و نهادهای عمومی دیگر مثل تامین اجتماعی هم در راه هستند.

ربیعی اضافه کرد: افراد می توانند سهام این صندوق‌ها را با ۲۰ درصد تخفیف خریداری کنند،  افزود: این هم کمک خواهد کرد که سرمایه گذاری‌های جدید ادامه داشته باشد همان طور که دقت می‌کردم همه جای دنیا بورس آسیب دیده وقتی در ایران بانشاط است نقدهای بعضا هم غیر منصفانه‌ای صورت می‌گیرد به خصوص شبکه‌های خارجی خیلی به دنبال ایجاد واهمه برای حضور مردم در بورس هستند.
سخنگوی دولت ادامه داد: اخبار و گزارش‌های شبکه‌های خارجی را در این زمینه دنبال می‌کردم، خیلی به دنبال ایجاد واهمه برای حضور مردم در بورس و صندوق‌ها بودند. به اعتقاد من، این یک امر ملی است و مردم هم می‌توانند سرمایه‌گذاری سودآور خودشان را داشته باشند.  

این مطلب را نیز ببینید

اولین فروش فوق العاده ایران خودرو سال 1401

اولین فروش فوق العاده ایران خودرو در سال 1401+مشخصات کامل و قیمت محصولات

فروش فوق العاده ایران خودرو ۱۴۰۱+ سایت ثبت نام قرعه کشی جدید، قیمت محصولات مرحله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *