رییس جمهور روحانی دستور داد:افزایش عرضه سهام شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ

 

دستورروحانی برای عرضه سهام شرکت‌های بزرگ در بازار سرمایه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آموزشی بورس آپدیت و به نقل ازپایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)،پس از عرضه اولیه موفق سهام شستا رییس جمهور حجت السلام حسن روحانی در ستاد هماهنگی اقتصادی با اشاره به اهمیت اتمام پروژه‌های بزرگ و نیمه‌تمام، تصریح کرد: باید اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام که از پیشرفت بالای ۸۰ درصد برخوردار هستند، با جدیت پیگیری شود. روحانی با تاکید بر حمایت بیشتر از حوزه تولید و صنعت، اظهارداشت: در شرایط کنونی تامین ارز برای کالاهای اساسی به ویژه دارو و نیازمندی‌های اساسی مردم و بخش تولید ضرورت دارد که مسئولین مربوطه باید با جدیت این امور را پیگیری کنند.

در ادامه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست رییس جمهور، راهکارهای مولدسازی دارایی‌ها و اموال مازاد دستگاه‌های دولتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. گزارش وزیر اقتصاد و دارایی درباره راهکارهای اتخاذ شده برای تامین منابع بودجه سال ۱۳۹۹ به ویژه مولدسازی دارایی‌ها و فروش اموال مازاد دستگاه‌های دولتی و نیز واگذاری سهام بنگاه‌های بزرگ اقتصادی بخش عمومی در بورس، در ادامه این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همچنین رییس کل بانک مرکزی گزارشی در خصوص آخرین وضعیت نقدینگی در کشور و سیاست پولی مبتنی بر عملیات بازار باز جهت کنترل نرخ سود و تورم ارایه کرد.

در ادامه این جلسه همچنین گزارش رییس سازمان برنامه و بودجه در مورد وضعیت بودجه سال جاری و روش‌های تأمین درآمد و صرفه‌جویی در بخش‌های هزینه مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

این مطلب را نیز ببینید

ورود شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد 29 فروردین 1401

عبور شاخص کل بورس از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد شاخص کل بورس اوراق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *